Co znajdziesz na tej stronie?
Opis pracy
Wprowadzenie do tematyki pracy
Niniejsza praca dotyczy stworzenia autorskiej aplikacji mobilnej, o tematyce logopedycznej, przeznaczonej do wykorzystania przez specjalistów logopedii.
W ostatnich latach zauważa się szczególnie intensywny postęp technologiczny, w tym obserwuje się rozwój używania w codzienności smartfonów, tabletów, czy komputerów. Proces ten przenika w różne środowiska, w tym środowisko logopedyczne, na którym w głównej mierze skupiono się w niniejszej pracy. Autor dostrzega wiele możliwości wykorzystania nowych technologii w edukacji dzieci i młodzieży, stojąc w opozycji do głosów zakładających, iż nowe technologie mogą powodować u dzieci trudności z koncentracją, oraz tracenie zdolności psychospołecznych i komunikacyjnych.
Zainteresowanie autora pracy, opierało się na wspólnym zaplanowaniu razem ze studentką logopedii, nowatorskiej aplikacji logopedycznej, pt. Gimnastyka buzi i języka, opierającej się na usprawnianiu aparatu artykulacyjnego, stanowiącego najczęściej pierwszy etap interwencji logopedycznej.
Na gruncie powstania wielu programów logopedycznych, służących m.in. utrwalaniu głosek, podczas terapii logopedycznej, autorzy wyszli naprzeciw współczesnym logopedom, otwartym na możliwości, jakie daje im korzystanie z wysokich technologii w swoich działaniach terapeutycznych. Stosowane do tej pory metody pracy w ramach
terapii logopedycznej opierały się w głównej mierze na wykorzystaniu książek i kart pracy w formie papierowej. W ostatnich latach zaczyna być jednak widoczny udział nowych technologii wśród specjalistów. Logopedzi zainteresowani nowatorskimi rozwiązaniami, chętniej i częściej zastępują lub uzupełniają terapię nowymi środkami przekazu wiedzy. Są to np. programy komputerowe, aplikacje mobilne, czy logopedyczne platformy internetowe. Mimo postępującego rozwoju nowych technologii, smartfon w ręku dziecka wciąż nie przywołuje pozytywnych skojarzeń. Mówi się o przebodźcowaniu, powszechnym dostępie do nieodpowiednich treści, czy uzależnieniu od Internetu. Warto jednak pamiętać, że nowe technologie w dzisiejszym świecie są i będą obecne w wielu aspektach ludzkiego życia. Nie warto więc zatrzymywać postępu nowych technologii, lecz nauczyć się świadomie i umiejętnie płynąć tym nurtem.
Opis zawartości pracy
Pierwszy rozdział pracy omawia główne cele projektu oraz zakres prac, wady i zalety nowych technologii w logopedii, a także przeprowadza analizę rynku istniejących aplikacji i platform wspomagających logopedów.
Drugi rozdział pracy obejmuje część teoretyczną, która opisuje szczegółowo charakterystykę projektu, zamysł i przeznaczenie aplikacji, zastosowane technologie oraz proces publikacji i dystrybucji aplikacji na rynku.
Trzeci rozdział pracy to prezentacja aplikacji mobilnej. Rozdział przedstawia strukturę aplikacji mobilnej, opisując poszczególne panele i widoki oraz dostarcza instrukcję obsługi, ułatwiającą użytkownikom korzystanie z aplikacji.
Ostatni rozdział pracy opisuje proces tworzenia aplikacji. Omówiono szczegółowo poszczególne komponenty wykorzystane w aplikacji, przedstawiono kod poszczególnych metod wraz z omówieniem ich działania.
Podobne prace
Projekt i implementacja Service Mesh z obsługą replikacji i zamykania mikroserwisów
Rodzaj pracy: Inżynierska | Stron: 68
Projekt i opracowanie sklepu internetowego
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 80
Znaczenie e-biznesu w rozwoju mikroprzedsiębiorstw na przykładzie wybranego województwa
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 82